Daco-Getica – Poli Timișoara 3-1

Etapa a 38-a a Ligii 2

Sâmbătă, 1 iunie, ora 11:00.

Final: 3-1 pentru Daco-Getica.

Poli creează pericol pe final. Cea mai mare șansă îi aparține lui Sidorenco, cel care nimerește bara cu un șut din careul mare, în minutul 83.

Minutul 72: a intrat Daminescu în locul lui Golda.

Minutul 66: Iese Stere, intră Chiriac.

Minutul 61: portarul gazdelor respinge un șut expediat din lovitură liberă de Sidorenco.

Până acum, Țîgîrlaș și Sidorenco au primit cartonaș galben.

Minutul 56: Oprea este schimbat cu Bădăuță.

Minutul 54: 3-1 pentru Daco-Getica. Nsiah marchează cu capul, din careu.

Pauză: 2-1 pentru gazde.

Minutul 28: 2-1 pentru Daco-Getica, a marcat Grecu, tot în urma unei lovituri de pedeapsă, dictată pentru o intervenție a lui Olteanu.

Minutul 26: gazdele egalează din penalty, dictat după o intervenție  lui Țîgîrlaș: 1-1. A marcat Nsiah.

1-0 pentru Poli, deschidem scorul prin Oprea, în minutul 20! Oprea a nimerit plasa cu un șut din careul mare, după o pasă a lui Codrea. Inițial, portarul a respins șutul lui Stere.

Minutul 18: Moldovan reține un șut periculos.

Minutul 15, Daco-Getica – Poli 0-0.

Minutul 10: primul corner pentru Poli. Atac prelungit, balonul ajunge în aut de poartă.

Minutul 7: acțiune periculoasă a gazdelor, mingea este expediată pe lângă buturile lui Moldovan.

A început meciul. Gazdele au un corner deja în primul minut, rămas însă fără rezultat

Poli începe în formula: Moldovan – Țîgîrlaș, Ghidurea, Manolache, Olteanu – Codrea, Oprea, Buzan – Golda, Stere, Sidorenco. Pe bancă: Contra – Daminescu, Chiriac, Iovanovici, Bădăuță.

Arbitri: Moroiță Andrei (Ploieşti) – Antal Damian (Bacău), Udrea Ramona Doriana (Târgu Jiu). Rezervă: Lăstun Mihail Sebastian (Râmnicu Vâlcea).