Înfrângere nemeritată: Poli-Viitorul 1-2

Poli Timișoara a pierdut nemeritat duelul cu Viitorul Constanța, 1-2, în etapa cu numărul 21 din Liga 1 Orange. Scorul a fost deschis de oaspeți în minutul 21, la un penalty acordat eronat de arbitrul Ovidiu Hațegan, când mingea centrată de Ganea l-a lovit în față pe Belu, dar ”centralul” a dictat lovitură de pedeapsă, transform

ată de Cernat. Poli a revenit înainte de pauză, atunci când Zicu a egalat, în minutul 40, printr-o lovitură de cap din centrul careului.

Oaspeții au stabilit scorul final în minutul 47, când același Cernat a punctat după o acțiune purtată pe zona centrală.

Poli, lipsită de suspendatul Melinte și accidentații Goga, Neagu și Scutaru, a jucat cu Kirschstein, Belu, Luchin, Cânu, D. Popescu, Llorente, Hernandez (min. 61, Bărbuț), O. Popescu (min. 78, Sarmov), Curtean, Zicu (min. 72, Rufino), Elek.