Eliminați la loviturile de departajare

Poli Timișoara a ratat calificarea în semifinalele Cupei României Timișoreana, fiind eliminată de ASA Tg. Mureș, în urma executării loviturilor de departajare, cu scorul general de 7-8. După 120 de minute, scorul a fost 1-1, golurile fiind marcate de Elek (minutul 24), respectiv Balic (minutul 80). În minutul 40, Stăncioiu a apărat un penalty bătut de Javi Hernandez.

La loviturile de departajare, a ratat decisiv Artean, celelalte execuții fiind transformate în gol de Elek, Curtean, Llorente, Sarmov, Melinte și O. Popescu, respectiv de Gonzalez, Gorobsov, Velayos, Borza, Romario, Balic și Manolov.

Poli a jucat cu Kirschstein, Belu, Luchin (min. 64, Melinte). D. Popescu, Llorente, Sarmov, Bărbuț (min. 86, Ov. Popescu), Javi Hernandez (min. 74, Artean), Curtean, Elek.