Concordia Chiajna – Poli Timișoara 3-1

Etapa a 11-a din play-out / miercuri, 10 mai, ora 17,30, stadion ”Concordia”

FINAL: 3-1 pentru Concordia Chiajna.

A început partea a doua!

Minutul 90+3: Feussi consfințește scorul final cu un șut din 15 metri. 3-1 pentru Concordia.

Minutul 90: Herea intră, la gazde, în locul lui Cristescu.

Minutul 88: Feussi primește avertisment.

Minutul 84: 2-1 pentru gazde.Albu punctează din careul mic.

Minutul 80: la Concordia, Munteanu îl înlocuiește pe Serediuc.

Minutul 78: Artean primește și el cartonaș galben.

Minutul 77: Melinte primește avertisment.

GOOOOOOOOOOOOOOOL! Mailat egalează în minutul 75 cu un șut de senzație de la 25 de metri! Concordia-Poli 1-1!

Minutul 74: la gazde, Pena este înlocuit cu Răducanu.

Minutul 71: Mailat intră în locul lui Fucek.

Minutul 67: Cartonaș galben pentru Soljic.

Minutul 58: Iese Popovici, intră Croitoru.

Minutul 57: Pena primește avertisment.

Pauză: 1-0 pentru Concordia.

A început partida!

Minutul 24: 1-0 pentru Concordia. Pena marchează cu capul din șase metri, după o lovitură liberă executată de Deaconu.

Echipa de start Poli Timișoara: Straton – Străuț, Bocșan, Șeroni, Novak – Artean, Soljic – Bărbuț, Popovici, Fucek – Drăghici. Rezerve: Curileac – Haruț, Neagu, Poparadu, Mailat, Bîrnoi, Croitoru.

Echipa de start Concordia Chiajna: Bălgrădean – Feussi, Dobrosavlevici, Albu, Melinte – Costin, Deaconu – Grădinaru, Cristescu, Serediuc – Pena. Rezerve: Drăghia – Fota, Ciobanu, Răsdan, Munteanu, Herea, Răducanu.

Arbitri: Cojocaru Adrian Viorel (Galaţi) – Bucsi Imre-Laszlo (Sfântu Gheorghe), Iliescu Dragoş Mihai (Craiova). Rezervă: Dima Iulian (Bucureşti).