Concordia – Poli 0-1

Debut perfect pentru Poli, în duelul din deplasare de la Chiajna! În cele de mai jos, relatarea meciului în format live text.

Etapa 1, Liga 1 , ora 18,30, stadion ”Concordia”

Live text

FINAL: Poli câștigă cu 1-0!

Patru minute de prelungiri!

Minutul 86: Bianconi Kohl trage tare de la 25 de metri, pe lângă buturile gazdelor.

Minutul 85: Avertisment pentru Grădinaru.

Minutul 83: Bud este înlocuit cu Bianconi Kohl.

Minutul 82: Cristescu trimite puțin pe lângă poartă, cu capul, din opt metri.

Minutul 77: Kortzorg este avertizat.

Minutul 72: Mihalcea intră în locul lui Bîrnoi.

Minutul 66: Soljic vede și el cartonașul galben.

Minutul 66: Kortzorg intră în locul lui Buleică.

Minutul 66: Avertisment pentru Alex Munteanu.

Minutul 65: Bălgrădean respinge greu șutul lui Soljic de la 17 metri!

Minutul 57: Pena îl înlocuiește pe Răducanu.

Minutul 52: Tipuric reia pe lângă poartă, liber în opt metri.

Minutul 50: Bîrnoi înscrie cu capul din cinci metri, după o centrare perfectă a lui Alexandru Munteanu! 1-0 pentru Poli!

La pauză, Șeroni a intrat în locul lui Cînu. La gazde, V. Munteanu l-a înlocuit pe Răsdan.

Pauză: Concordia 0-0 Poli

Minutul 41: Muntean trimite pe lângă poartă, din 25 de metri.

Minutul 38: Bălgrădean prinde balonul expediat cu capul de Bud, din șase metri.

Minutul 37: Vașvari șutează puțin pe lângă bară din 25 de metri.

Minutul 33: Cristescu reia peste poarta goală, din 18 metri, după ce a receptat o pasă greșită a lui Straton.

Minutul 32: Vașvari trage de la peste 30 de metri peste poartă, din lovitură liberă.

Minutul 26; Artean reia cu capul din șapte metri, puțin pe lângă poartă, după o centrare perfectă a lui Țigănașu.

Minutul 13: primul șut pe spațiul porții, expediat de Munteanu de la 22 de metri, a fost reținut de Bălgrădean.

Echipa de start Poli Timișoara: 25. Straton – 3. Crețu, 17. Melinte, 23. Cînu, 20. Țigănașu – 18. Artean, 16. Soljic –  22. A. Munteanu, 13. Vașvari, 5. Bîrnoi – 26. Bud. Rezerve: 33. Curileac – 30. Șeroni, 10. Doman, 27. Mihalcea, 9. Bianconi Kohl, 7. Ciucur, 8. Croitoru.

Echipa de start Concordia Chiajna: 34. Bălgrădean – 17. Răsdan, 4. Tipuric, 3. Albu, 23. Bucurică – 97. Deaconu – 8. Grădinaru, 10. Gheorghe, 18. Cristescu, 7. Buleică – 9. Răducanu. Rezerve: 16. Caparco – 33. Costin, 77. V. Munteanu, 11. Ciobanu, 14. Fota, 30. Pena.

Arbitri: Colţescu Sebastian (Craiova ) –  Ghinguleac Adrian Radu (Bucureşti), Urzică Vladimir (Piatra Neamţ). Rezervă: Comănescu Adrian (Ramnicu Vâlcea).

TV: Digisport, Dolcesport, LookTV.