Se dictează patru minute de prelungire.

Minutul 89: ultima înlocuire și la noi. Ciucur intră în locul lui Munteanu.

Minutul 87: Crețu primește avertisment.

Minutul 85: iese Nascimento, intră Șerban.

Minutul 77: Nascimento bate peste poartă dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri.

Minutul 76: accidentat, Drăghici este schimbat cu Bianconi Kohl.

Intrăm în ultimul sfert de oră. Conducem cu 2-1, suntem aproape de o victorie mare!

Minutul 71: Avertisment pentru Nedelcearu.

Minutul 67: Curjuric, din nou aproape de gol! Croatul trage de la 14 metri peste poartă, după o pasă a lui Drăghici.

Minutul 63: 2-1 pentru Poli!!! Drăghici punctează din zona centrală a careului, după o excelentă pasă a lui Vașvari!

Minutul 62: Rivaldinho intră în locul lui Anton.

Minutul 60: cartonaș galben pentru Munteanu.

Minutul 57: o nouă mare ratare a lui Poli! Bîrnoi reia pe lângă poartă, din doar șase metri!

Minutul 56: Curjuric, aproape de 2-1! Croatul, nou intrat, trimite din șase metri peste poartă, după o fază creată de Drăghici!

Minutul 56: iese Soljic, intră Curjuric.

Minutul 56: iese Nemec, intră Bokila.

Minutul 49: Soljic primește avertisment pentru proteste.

Minutul 49: Nemec reia cu capul pe lângă poarta lui Curileac, din centrul careului mare.

A început partea secundă.

Live text – prima repriză

Pauză: 1-1.

Minutul 37: Dinamo – Poli 1-1! Vașvari transformă fără probleme lovitura de pedeapsă!

Minutul 34: Penedo îl agață pe Bîrnoi, în colțul careului mare. Penalty! Penedo primește avertisment.

Minutul 33: Crețu trage mult peste poartă de la circa 30 de metri.

Minutul 30: Costache deschide scorul cu un șut pe jos, din centrul careului, după ce a primit o pasă de la Nemec. Dinamo-Poli 1-0.

Minutul 29: Drăghici încearcă să îl surprindă pe Penedo, dar trage slab de la circa 30 de metri, pe lângă poartă.

Minutul 28: Vașvari combină frumos cu Drăghici, dar șutul primului, expediat de la 25 de metri, trece pe lângă poartă.

Minutul 26: Munteanu șutează din afara careului, dar balonul trece peste buturile gazdelor.

Minutul 20: Munteanu execută un corner, mingea ajunge la Cânu, în zona centrală a careului dinamovist, dar reluarea cu capul a căpitanul polist trece peste bară.

Minutul 15: Drăghici scapă în zonă centrală, printre cei doi stoperi, dar șutul său de la 18 metri este prea slab și este prins de portarul Penedo.

Minutul 14: Costache reia defectuos pe lângă poartă, din 10 metri

Minutul 4: Hanca nu profită de o neglijență a apărării noastre, iar mingea reluată de dinamovist trece prin fața careului mic.

Minutul 2: Curileac îl blochează în careul mic pe Costache.

A început partida!

Echipa de start a lui Poli: 33. Curileac – 3. Crețu, 17. Melinte, 23. Cânu, 30. Șeroni – 18. Artean, 16. Soljic – 22. Munteanu, 13. Vașvari, 5. Bîrnoi – 85. Drăghici. Rezerve: 1. Smaranda – 15. Bocșan, 20. Țigănașu, 7. Ciucur, 46. Oprea, 77. Curjuric, 9. Bianconi Kohl.

Etapa a 9-a, Liga 1 Betano

Stadion ”Dinamo”, 11 septembrie, ora 20,30

Arbitri: Cojocaru Adrian Viorel (Galaţi) – Avram Valentin (Bucureşti), Marchidanu Marius Cristian (Brăila). Rezervă: Antonie Andrei (Bucureşti)

Transmisiune live: Digisport, DolceSport, LookTV

Date statistice:

• Poli are două victorii în cele patru deplasări din acest sezon: 1-0 la Chiajna, respectiv 2-0 la Mediaș