FCSB – Poli 7-0

Relatarea meciului, în format live text

Minutul 84: Soljic vede al doilea galben pentru un presupus fault asupra lui Tănase. Penalty pentru FCSB, transformat de Tănase: 7-0.

Minutul 80: Cartonaș galben pentru Daniel Benzar.

Minutul 78: Cartonaș galben pentru Soljic.

Minutul 67: Man intră în locul lui Coman.

Minutul 67: Filip este înlocuit cu Tănase.

Minutul 67: Oprea intră în locul lui Abraw.

Minutul 62: Gnohere înscrie sub bară cu un șut din 15 metri

Minutul 61: Larie înscrie din careul mic, cu capul, după o lovitură liberă bătută de Budescu.

Minutul 56: Daniel Benzar intră în locul lui Golofca.

Minutul 55: Bîrnoi îl înlocuiește pe Curjuric.

Minutul 48: Coman punctează din nou, cu un șut din careu: 4-0.

Minutul 46: Haruț a fost înlocuit cu Doman.

Minutul 41: Gnohere marchează pentru 3-0, cu un șut din 14 metri.

Minutul 39. Mailat ratează o uriașă șansă. Tânărul jucător trimite de la 15 metri puțin pe lângă poartă, după un contraatac creat de Munteanu.

Minutul 34: Coman marchează din apropiere, după o fază creată de Golofca. FCSB-Poli 2-0.

Minutul 29. Artean primește cartonaș galben pentru un fault asupra lui Filip.

Minutul 25. Budescu scapă și el pe partea dreaptă, dar trimite mingea peste poartă, din colțul careului mare.

Minutul 13. Gnohere scapă pe contraatac, după o pasă superbă a lui Budescu și marchează din careul mare: 1-0 pentru gazde.

Minutul 12. Contraatac bun al echipei noastre. Mailat trage de la 18 metri, mingea este deviată și iese în corner.

Minutul 8. Budescu încearcă o execuție spectaculoasă, dar șutul său dintr-o lovitură liberă de la 12 metri lateral dreapta trece peste poartă.

Minutul 7. Deocamdată, nicio o ocazie importantă.

IMG-20171022-WA0004[1]

Minutul 3: Curjuric execută înalt o lovitură liberă de la 25 de metri, dar gazdele resping balonul.

Lovitură de start! A început meciul.

IMG-20171022-WA0001[1]

Etapa a 15-a, Liga 1 Betano, ora 20,45.

Poli începe în alcătuirea:  Straton – Haruț, Soljic, Melinte, Ciucur – Vașvari, Artean – Munteanu, Curjuric, Mailat – Abraw.

Rezerve: Smaranda – Bocșan, Cânu, Bîrnoi, Oprea, Doman, Bianconi.

FCSB:  Niță – Enache, Bălașa, Larie, J. Morais – Ov. Popescu,  Filip – Golofca, Budescu, Coman – Gnohere

Rezerve: Stăncioiu – Tănase, Momcilovic, De Amorim, Daniel Benzar, Teixeira, Dennis Man

Arbitri: Găman George Cătălin (Craiova) – Urzică Vladimir (Piatra Neamţ), Mitruţi Daniel (Craiov. Rezervă: Cojocaru Adrian Viorel (Galaţi).