Minutul 90+2: Curileac prinde șutul lui Țâră.

Minutul 90+1: Drăghia respinge în corner șutul lui Mailat de la 16 metri.

Minutul 85: Doman intră în locul lui Abraw.

Minutul 85: Abraw reia cu capul pe lângă poartă, din șase metri!

Minutul 83: Avertisment pentru Croitoru.

Minutul 81: Dzalamidze egalează cu un șut din 16 metri, după ce Curileac a respins din fața lui Țâră.

Minutul 80: Măzărache reia pe lângă poartă, cu o execuție de efect.

Minutul 78: Curileac reține șutul lui Țâră.

Minutul 77: Abraw ratează incredibil, singur cu portarul la 10 metri, trimițând pe lângă poartă!

Minutul 77: Croitoru, în locul lui Curjuric.

Minutul 75: Petre intră în locul lui Zaharia.

Minutul 70: Băjenaru este înlocuit cu Țâră.

Minutul 67: Străuț intră pe teren în locul lui Munteanu.

Minutul 66: Avertisment pentru Băjenaru.

Minutul 65: Vașvari trimite peste poartă, dintr-o lovitură liberă executată de la 20 de metri de buturile gazdelor.

Minutul 63: Benga este avertizat pentru un fault comis asupra lui Mailat, la 20 de metri de propria poartă.

Minutul 59: Bărbulescu șutează periculos de la 25 de metri, Curileac prinde mingea în doi timpi.

Minutul 53: Melinte reia cu capul pe lângă poartă, din opt metri, după un corner bătut de Curjuric.

Minutul 50: Sesar vede avertisment pentru un fault asupra lui Curjuric.

A început repriza secundă. La gazde, Călințaru a fost schimbat cu Dzalamidze.

Relatarea primei reprize

Pauză: 1-0 pentru Poli

Minutul 43: Benga reia peste poartă, din 14 metri.

Minutul 40: prima șansă mare pentru gazde. Curileac prinde sigur mingea la reluarea din 12 metri a lui Benga.

Minutul 39: Vașvari primește avertisment pentru un fault din spate.

Minutul 38: Avertisment şi pentru Artean, tot pentru un fault.

Minutul 36: Cânu primeşte cartonaş galben pentru un fault asupra lui Bărbulescu.

Minutul 35: Artean șutează din nou de la 30 de metri, mingea este deviată și iese în corner.

Minutul 32: Munteanu scapă pe contraatac, îl lansează pe stânga pe Mailat, dar tânărul jucător se complică în fața careului mic și este blocat de adversari.

Minutul 15: Artean trage mult pe lângă poartă, de la circa 30 de metri.

Minutul 11: gol senzațional reușit de Abraw! Atacantul togolez marchează spectaculos cu un șut de la 25 de metri, zonă centrală, sub bară! 1-0 pentru Poli!

Juventus a avut lovitura de start.

A început partida de la Ploiești! Hai, Poli!

Etapa a 17-a, Liga 1 Betano / stadionul ”Ilie Oană” – Ploiești

Echipa de start Poli Timișoara: Curileac – Ciucur, Melinte, Cânu, Țigănașu – Artean, Vașvari – Munteanu, Curjuric, Mailat – Abraw. Rezerve: Straton – Bocșan, Străuț, Bîrnoi, Croitoru, Doman, Bianconi.

Juventus începe meciul cu:  Drăghia – Dima, Wallace, Benga, Carabela – Bărbulescu, Sesar, Călințaru, Băjenaru –  Zaharia, Măzărache. Rezerve:  Stoian – Mihăescu, Cazan, Morariu, Țâră, Dzalamidze, Petre.

Arbitri: Rusandu Lucian (Sfântu Gheorghe) –  Nicoară Marius (Drobeta Turnu Severin), Mărginean Adrian (Aiud). Rezervă: