Minutul 90+3: Doman trimite pe lângă poartă, din colțul careului mare.

Minutul 90+1: Velcotă intră în locul lui Bîrnoi.

Patru minute de prelungire.

Minutul 89: avertisment și pentru Bîrnoi.

Minutul 88: cartonaș galben pentru Ghinga.

1-0 în minutul 87: nou intratul Hadnagy marchează cu un șut plasat din 14 metri lateral dreapta.

Minutul 76: Felipe Oliveira primește cartonaș galben pentru un fault asupra lui Melinte.

Minutul 72: Enescu iese, fiind înlocuit cu Doman.

Minutul 70: Șeroni, accidentat, este schimbat cu Neagu.

Minutul 69: Gorrin este înlocuit cu Hadnagy la Sepsi.

Minutul 66: Viera primește avertisment pentru un atac imprudent la Șeroni.

Minutul 59: Kuku reia periculos cu capul din opt metri, dar mingea trece peste poartă.

Minutul 57: Curileac reține șutul lui Viera din opt metri.

Minutul 52: Hamed iese și intră Petre, la Sepsi.

Minutul 51: centrare bună a lui Ciucur, Rîmniceanu nu reușește să prindă mingea, dar Bîrnoi este luat prin surprindere și nu reușește să împingă mingea în plasă, din patru metri!

Minutul 50: Drăghici primește cartonaș galben pentru o intervenție imprudentă asupra lui Sato.

Minutul 47: Curileac respinge excelent din fața lui Kuku, scapăt singur în colțul careului mic.

A început partea secundă.

Prima repriză

Start de joc!

Pauză. La Ploiești: Sepsi Sf. Gheorghe – Poli Timișoara 0-0.

Minutul 44: Hamed încearcă să-l surprindă pe Curileac cu un șut din afara careului, dar balonul trece mult pe lângă vinclul porții.

Minutul 38: o nouă lovitură de colț pentru Poli. Execută Enescu la opt metri, Rîmniceanu respinge slab, dar gazdele pornesc pe contraatac. Felipe Oliveira centrează bine în fața careului mic, însă Hamed ratează preluarea și mingea iese în aut de poartă.

Minutul 32: Fülöp șutează de la 18 metri, însă Curileac reține mingea fără probleme.

Minutul 30: 0-0.

Minutul 20: Curileac respinge de la colțul scurt șutul tras din colțul careului mare de Felipe Oliveira.

Minutul 19: primul corner pentru Poli. Enescu execută, apărarea gazdelor, respinge în fața careului, de unde Ciucur centrează înalt, însă Rîmniceanu prinde balonul fără probleme.

Minutul 14: acțiune personală a lui Bîrnoi, mijlocașul nostru șutează de la 17 metri, dar balonul îl lovește pe Drăghici, aflat în poziție de ofsaid.

Minutul 1: un prim corner pentru gazde, respins fără probleme de apărarea noastră.

Poli Timișoara începe meciul în formula:

Curileac – Străuț, Khubutia, Melinte, Șeroni – Artean, Vașvari – Ciucur, Enescu, Bîrnoi – Drăghici. Rezerve: Straton – Bocșan, Neagu, Zaluschi, Doman, Popovici, Velcotă.

Sepsi a anunțat următorul ”11” de start: Rîmniceanu- Dalmau, Viera, Obsivac, Sato – Ghinga, Gorrin – Oliveira, Fülöp, Hamed – Kuku.

Arbitri: Călin Iulian (Ştefăneşti) – Danşa Ciprian Florin (Satu Mare), Neacşu George Florin (Câmpulung Muscel). Rezervă: Marcu Florin Mihai (Oradea).