Gaz Metan – Poli 1-1

Etapa a 4-a, Liga 1 Betano (play-out) / Stadion ”Gaz Metan”

Final de meci: 1-1. În cele de mai jos, relatarea meciului, în format live text.

Repriza a doua:

Minutul 90+2: Rosado trage de la 14 metri, peste poarta lui Straton.

Trei minute de prelungire.

Minutul 88: Ciucur egalează cu un șut cu piciorul stâng, din șase metri, după o excelentă pasă a lui Bîrnoi! 1-1!

Minutul 86: Roman scapă la 16 metri, dar șutul său este respins de Greab!

Minutul 83: Diogo marchează din cinci metri, după o pasă venită de la Rondon. 1-0.

Minutul 83: Vașvari trimite în transversală, dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri!

Minutul 81: Manole primește avertisment pentru un fault asupra lui Vașvari, la 20 metri de poartă.

Minutul 75: Enescu intră în locul lui Melinte.

Minutul 73: Cristea șutează în plasa laterală, din 16 metri.

Minutul 71: Țigănașu îl înlocuiește pe Maxi Oliva.

Minutul 68: Iese Tîrcoveanu, intră Manole.

Minutul 67: Sîrghi primește cartonaș galben pentru un fault asupra lui Munteanu.

Minutul 59: Maxi Oliva este faultat clar de Sîrghi, arbitrul dictează corner!

Minutul 57: intră Bîrnoi, în locul lui Croitoru.

Minutul 54: dublă schimbare la gazde. Iese Neagu, intră Rosado. Iese  Fernandes, intră Chamed.

Minutul 53: Straton apără extraordinar un șut din opt metri, expediat de Rondon!

Minutul 49: Munteanu șutează de la circa 25 de metri, dar balonul trece pe lângă vinclu.

Minutul 47: Munteanu trimite pe lângă bară din doar șapte metri! Mijlocașul nostru a scăpat în careu, după un contraatac încheiat cu o pasă excelentă a lui Vașvari.

A început partea secundă din meciul de la Mediaș.

Final de primă repriză: 0-0.

Minutul 45: Munteanu scoate un corner. Tot el execută, dar mingea trece peste apărarea gazdelor.

Minutul 33: Fytanidis vede avertisment pentru un henț.

Minutul 30, este 0-0. Jocul este echilibrat, nu s-au înregistrat încă ocazii importante.

Minutul 17: Munteanu scapă pe partea dreaptă, pe contraatac, dar este ajuns din urmă de Bușu, care reușește să recupereze mingea la 25 de metri de buturile medieșenilor.

Minutul 17: primul corner și pentru gazde. Roman respinge cu capul.

Minutul 10: Rondon scapă singur pe contraatac, dar Straton iese la 30 de metri de poartă și reușește să degajeze balonul.

Minutul 7: Munteanu bate scurt cornerul la Croitoru, dar acesta scapă mingea în aut.

Minutul 6: primul corner al meciului, pentru Poli.

A început partida!

Echipa de start: Straton – Haruț, Melinte, Cânu (cpt.), Oliva – Artean, Vașvari – Munteanu, Croitoru, Ciucur – Roman. Rezerve: Smaranda – Bîrnoi, Străuț, A. Popovici, Zaluschi, Țigănașu, Enescu.

Gaz Metan începe cu: Greab – Crețu, Fytanidis, Sîrghi, Bușu – Cristea, Neagu – Gomes de Freitas, Lopes Fernandes, Tîrcoveanu – Rondon Fernandez. Rezerve: Pleșca – Romeo, S. Popovici, Pîrvulescu, Chamed, Manole, Rosado.

Arbitri: George Cătălin Găman (Craiova) – Valentin Avram (București), Szabo Gero (Cluj). Rezervă:  Robert George Dumitru (Sf. Gheorghe). Observator: Costin Ioan Toma (Piatra Neamț).

TV: Digisport, Telekomsport, LookTV

Live text: acspoli.ro