Victorie importantă! Poli-Juventus 2-0

Poli Timișoara a obținut o victorie importantă în lupta pentru salvarea de la retrogradare. ”Alb-violeții” au învins cu 2-0 pe Juventus București, într-un meci contând pentru etapa a 9-a din play-out-ul Ligii 1 Betano.

A fost 1-0 pentru Poli în minutul 6: atunci, după un corner bătut de Munteanu, Cânu a deviat mingea, balonul a sărit în fața porții, de unde Wallace a trimis în propria poartă. Scorul a fost majorat în minutul 49. Vașvari a transformat cu siguranță o lovitură de pedeapsă dictată pentru un fault al portarului Gavrilaș, comis asupra lui Drăghici.

Poli a ajuns la 22 de puncte. Deocamdată, Poli este pe loc de baraj înainte de disputarea celorlalte meciuri din rundă. Următorul joc al echipei noastre va fi marți, 15 mai: de la ora 18,30, elevii lui Adrian Neaga vor evolua în deplasare, la Sepsi Sf. Gheorghe.

Poli: Straton – Străuț, Cânu, Raț – Munteanu (min. 84, Ciucur), Artean, Vașvari, Țigănașu (min. 43, Maxi Oliva) – Drăghici, Roman, Bîrnoi (min. 68, Velcotă).