Farul – Poli 4-1

Etapa I, Liga 2 Casa Pariurilor, 4 august

Final: victorie clară a gazdelor, 4-1.

Minutul 85: Velcotă intră în locul lui Mrkela.

Minutul 83: Grigoraș înscrie încă o dată, de data aceasta cu capul, din 7 metri.

Minutul 78: Iese Dumbravă, intră Podină.

Minutul 76: Grigoraș înscrie din careul mare. 3-1 pentru Farul.

Minutul 75: Mrkela șutează din careul mare, dar portarul gazdelor reține mingea.

Minutul 74: Melinte primește galben, pentru proteste.

Minutul 72: Iese Popovici, intră Motreanu.

Minutul 64; Grigoraș înscrie de la punctul cu var: 2-1.

Minutul 64: Mingea îl lovește în mână pe Mutu și arbitrul dictează penalty. Mutu este eliminat pentru al doilea avertisment.

Minutul 59: Avertisment pentru constănțeanul Neagoe.

Minutul 58: Mrkela șutează puternic în transversală, din 14 metri lateral dreapta!

Minutul 50: Codrea primește avertisment pentru un fault comis în jumătatea de teren a gazdelor.

A început partea secundă a meciului de la Ovidiu

Pauză.

Minutul 45: Bîrnoi trimite puțin peste bară, de la circa 25 de metri.

Minutul 43: Grigoraș execută lovitura de pedeapsă și egalează: 1-1.

Minutul 42: Mutu deviază un șut cu brațul și arbitrul dictează penalty. Mutu primește și cartonaș galben.

Minutul 37: Bîrnoi primește avertisment pentru un fault la mijlocul terenului.

Minutul 32: Drăghici este faultat la 18 metri de poartă. Tot el execută perfect în dreapta portarului! 1-0 pentru Poli!

Minutul 22: Codrea expediază un șut puternic peste poartă, din 20 de metri, după o așezare a lui Drăghici.

Minutul 19: Popovici șutează mult pe lângă poartă, de la 22 de metri.

Minutul 15: Drăghici este lansat de Bîrnoi, pătrunde în careu, dar este blocat de portar la circa 9 metri de buturile gazdelor.

Minutul 14: Licu șutează în plasa laterală, din careul mic.

Minutul 10: Portarul gazdelor respinge greu în corner un șut expediat de Melinte de la 25 de metri.

Minutul 9: Grigoraș are o incursiune pe partea stângă, ajunge la linia de corner, dar mingea trece peste poartă.

Minutul 4: Drăghici marchează, dar golul este anulat pentru ofsaid.

Secunda35: Drăghici pătrunde în careu și șutează puțin pe lângă poartă!

A început partida de pe stadionul din Ovidiu! Hai, Poli!

Formula de start a lui Poli: Curileac – Haruț, Mutu, Basic, Dumbravă – Melinte – Mrkela, Codrea, Bîrnoi, Popovici – Drăghici. Pe bancă: Contra – Motreanu, Bocșan, Filip, Podină, Velcotă, Golda. În ultimul moment, Basic l-a înlocuit pe Bocșan.

Arbitri: Cătălin Busi (Rm. Vâlcea) – Ovidiu Arusoaiei (Piatra Neamț), Florin Pucheanu (Ulmi). Rezervă: Bogdan Anghelinei (Galați)