Final, 1-0 pentru Academica.

Intrăm în ultimele zece minute de joc, poliștii forțează egalarea.

Minutul 80: Gliga nimerește bara.

Minutul 79: Intră Motreanu, în locul lui Bîrnoi.

Minutul 71: Poli controlează ostilitățile, iar Drăghici trece din nou pe lângă gol, șutând din 16 metri în afara cadrului porții.

Minutul 59: Portarul gazdelor reține șutul expediat dintr-o lovitură liberă de Drăghici,

Joc bun al echipei noastre, în primele zece minute ale părții secunde.

Minutul 46: Au ieșit Stere și Melinte, au intrat Golda și Opoku.

Minutul 45: Drăghici execută o lovitură liberă de la 18 metri, puțin pe lângă poartă. Poli a avut o prestație bună în ultimul sfert de oră din prima repriză.

Minutul 22: 1-0 pentru Academica Clinceni. Gliga marchează cu un șut din șase metri, după o centrare venită de pe partea dreaptă a apărării noastre.

Minutul 21: Pop șutează de la 16 metri, puțin pe lângă bară.

Minutul 15, 0-0.

A început partida! Hai, Poli!

IMG-20180908-WA0006[1]

Astăzi, este ziua antrenorului nostru, Ștefan Nanu. Îi urăm ”La mulți ani”, cu sănătate și forță de muncă!

Echipa de start: Curileac – Haruț, Basic, Melinte, Rudolf Avaro – Filip, Pop, Codrea, Bîrnoi – Drăghici, Stere. Rezerve: Contra – Motreanu, Românu, Opoku, Mrkela, Velcotă, Golda.

IMG-20180908-WA0003[1] IMG-20180908-WA0004[1]

Arbitri: Dreve Dan Florin – Lucaciu Doru Claudiu, Cîmpeanu Petrică Ionuț (toți din Cluj). Rezervă: Spinu Marius (Bucureşti).