Balotești – Poli 2-0

Etapa a 8-a din Liga 2

Final: 2-0 pentru CS Balotești.

Minutul 90+3: Codrea reia cu capul pe lângă poartă, după o minge venită dintr-o lovitură de colț.

Melinte și Toboșaru au fost și ei avertizați.

Minutul 67: Debut pentru Toboșaru la seniorii lui Poli. Tânărul jucător intră în locul lui Filip.

Minutul 67: Smaranda scoate de sub bară un șut de la 25 de metri.

Minutul 64: 2-0 pentru Balotești. După o degajare greșită a lui Rudolf Avaro, gazdele recuperează mingea, urmează o centrare și, în urma unui aglomerații în careu, Predescu punctează cu un șut din 5 metri.

Minutul 58: Stere intră în locul lui Velcotă.

A început partea a doua a meciului.

Pauză: gazdele conduc cu 1-0.

Minutul 43: Al doilea avertisment la Poli, primit de Haruț.

Minutul 40: Keita debutează la Poli, înlocuindu-l pe Bîrnoi.

Minutul 32: Alex Stoica deschide scorul pentru gazde, după ce a fructificat o centrare venită în fața porții: 1-0.

Minutul 25: Bîrnoi scapă spre poartă, dar șutează în goalkeeper-ul advers.

Minutul 17: ocazie importantă pentru gazde. Mingea trece pe lângă poartă, după un șut expediat de la 20 de metri, la capătul unui contraatac.

Minutul 14: un nou șut expediat de Bîrnoi, dar mingea trece peste transversală.

Minutul 11: Bîrnoi trage de la distanță, dar portarul gazdelor reține fără probleme.

Minutul 8: Bocșan primește avertisment după un atac imprudent la 19 metri de poartă.

Minutul 6: Pop reia cu capul pe lângă poartă, din careul mare, după o centrare a lui Filip.

A început partida!

Stadion ”Comunal” din Balotești, ora 11,00.

Poli Timișoara, antrenată de Ștefan Nanu, începe în alcătuirea: Smaranda – Haruț, Bocșan, Melinte, Rudolf Avaro – Codrea, Pop – Bîrnoi, Velcotă, D. Filip – Golda. Rezerve:  Contra – Ciurariu, Românu, Toboșaru, Keita, Drăghici, Stere.

Gazdele aliniază cu echipa: Fulga –  Dedu, Marciuc,  Flămânzeanu, N. Filip,  Ghiţă, Predescu, Neagu, Gojnea,  Stoica, V. Mihai. Rezerve: Iordan – G. Mihai, R. Mihai, Clătinici,  Paraschiv, O. Mihai, Niculae

Arbitri: Ţiţii Andrei Lucian (Şura Mică) – Zamfir Doru (Slatina), Nan Marilena Cătălina (Alexandria). Rezervă: Safta Mihai (Iordăcheanu)