Metaloglobus – Poli Timișoara 1-0

Etapa a 11-a, Liga 2 Casa Pariurilor / 6 octombrie, ora 11:00

Final de meci. Poli pierde la limită, după ce a jucat cu un om în minus din minutul 57.

Minutul 79: beneficiem de două cornere la rând, Drăghici și Stere sunt aproape de gol, dar apărarea gazdelor respinge pericolul de fiecare dată.

Minutul 76: Iese Velcotă, intră Stere.

Minutul 71: 1-0 pentru gazde. Nou intratul Ghenovici marchează cu un șut de la 20 de metri, din lovitură liberă, direct în vinclu.

Minutul 60: Iese Rudolf Avaro, intră Motreanu.

Minutul 57: Iese Keita, intră Bocșan.

Minutul 57: Eliminare la Poli. Pop a primit al doilea avertisment.

Minutul 51: Șutul lui Drăghici, din careu, este blocat de un fundaș de la Metaloglobus.

Minutul 49: acțiune periculoasă a gazdelor, mingea trece însă pe lângă poartă.

A început repriza a doua.

Pauză la București: Metaloglobus – Poli 0-0.

Minutul 34 : Intervenție bună a lui Contra, în șase metri, la o fază periculoasă a gazdelor.

Minutul 33: Haruț vede și el ”galben” pentru proteste.

Minutul 32: Rudolf Avaro primește avertisment pentru un fault comis la 20 de metri de poartă.

Minutul 26: Melinte șutează puțin pe lângă poartă dintr-o lovitură liberă executată de la circa 20 de metri.

Minutul 22: Drăghici primește cartonaș galben pentru un fault comis la mijlocul terenului.

Au trecut 20 de minute, în continuare este 0-0 într-un joc fără ocazii relevante de ambele părți.

Minutul 10: Keita îi pasează lui Drăghici, dar șutul acestuia este prins fără probleme de portarul gazdelor.

Început de meci fără situații importante, Metaloglobus a beneficiat de două lovituri libere, rămase fără rezultat.

A început partida!

IMG-20181006-WA0009[1]

Echipa de start Poli: Contra – Filip, Basic, Melinte, Rudolf Avaro – Haruț, Pop – Keita, Bîrnoi, Velcotă – Drăghici. R

ezerve: Mosoarcă – Motreanu, Bocșan, Golda, Stere, Ciurariu, Iseini.

Înainte de acest meci, Poli este pe locul 19, cu 5 puncte, iar Metaloglobus este pe poziția a 12-a, cu 11 puncte.

Arbitri:  Chioran Marius Nechita (Cluj-Napoca) – Mărginean Adrian (Aiud ), Vişan Florian Alexandru (Galaţi). Rezervă: Gheorghe Alin (Ploieşti).