Stadion : ”Jiul” din Petroșani

Minutul 90+1: 3-0 pentru gazde, înscrie Ionică.

Minutul 90: Ciurariu se accidentează și nu mai poate continua meciul.

Minutul 85: Iese Melinte, intră Ciurariu.

Minutul 82: gazdele măresc avantajul, Tudorache înscriind cu un șut de la 20 de metri.

Minutul 80: Golda intră în locul lui Keita.

Minutul 77: gazdele marchează prin Achim din lovitură de pedeapsă, dictată după o intervenție a lui Ivanov.

Deși este în inferioritate numerică, Poli rezistă deocamdată la Petroșani.

Minutul 58: Iese Pop, intră Basic

Minutul 57: Energeticianul forțează, dar Contra este din nou la post, prinzând un șut periculos.

Minutul 51: Contra reține, din nou, un șut periculos.

Minutul 48: eliminare în contul echipei noastre. Stere vede cartonașul roșu pentru al doilea avertisment.

A început partea secundă.

Pauză. Este 0-0 la Petroșani, după o primă repriză foarte bună a ”alb-violeților”.

În minutele de prelungiri ale primei părți, Poli are parte de încă două lovituri de colț, rămase fără rezultat. Stere a reluat cu capul, peste transversală, din 12 metri, o centrare din corner venită de la Keita.

Minutul 42: al treilea corner pentru Poli, balonul trece pe lângă bară.

Minutul 33: Șansă a lui Achim, Contra intervine spectaculos, din patru metri.

Minutul 26: șut periculos al gazdelor, prin Tudorache, Contra este din nou la post. După trei minute, tânărul portar Stoenac reține mingea din nou după un corner al celor de la Energeticianul.

Minutul 24: Motreanu primește cartonaș galben.

Am trecut de primul sfert de oră, mai departe este 0-0.

Minutul 20: un nou corner periculos pentru Poli. Ivanov reia mingea cu capul în bară, iar Melinte ratează, din apropiere, deschiderea scorului!

Minutul 13: acțiune periculoasă a gazdelor, Contra reține balonul.

Minutul 7: atac al ”alb-violeților”, rămas fără rezultat pe tabelă după un șut periculos al lui Drăghici, din lovitură liberă, trimis pe lângă poartă. Început curajos pentru poliști.

Minutul 4: corner pentru Poli. Pericolul trece, mingea expediată cu capul de Stere trecând pe lângă buturile lui Miron.

A început partida! Hai, Poli!

Poli va începe meciul cu opt jucători U21!

Echipa de start Poli: Contra – Motreanu, Ivanov, Melinte, Haruț – Keita, Codrea, Pop, Filip – Stere, Drăghici. Pe bancă: Mosoarcă – Ciurariu, Basic, Românu, Toboșaru, Golda.

Energeticianul: Miron – Leasă, Achim, Lung , Dragu, Cristea, Tudorache, Stoenac, Neacşa, Manole, Neagu. Pe bancă: Moldovan – Petre,  Ioniţă, Drugă, Enache, Gîrbiţă, Ionică

Arbitri: Georgescu Cristian (Bucureşti) – Szekely Iulian (Cluj),  Țepușă Mihaela (Bucureşti). Rezervă: Domșa Mihai (Aiud)