Stadion ”Cluj Arena”

Comentariul meciului, în format live text

Final de meci, Universitatea câștigă cu 4-0.

Minutul 87: Goga marchează cu capul, din șase metri. 4-0.

Minutul 84: Codrea, accidentat, este înlocuit cu Românu. Acesta, la rândul lui, debutează la seniori.

Minutul 82: Greu primește avertisment pentru un fault asupra lui Haruț.

Minutul 79: la gazde, Gavra este schimbat cu M. Coman.

Minutul 76: Contra salvează o situație dificilă. Gavra scapă pe partea stângă și șutează din colțul careului mare, dar portarul nostru respinge în corner.

Minutul 74: schimbare la Poli. Iseini debutează la seniori, intrând în locul lui Stere.

Minutul 73: la gazde, Berci intră în locul lui Sepsi.

Minutul 69: Gavra urcă scorul la 3-0, după un lob din careul mare.

Minutul 67: Contra intervine din nou, la un șut puternic al lui Dumitrescu, expediat de la aproximativ 30 de metri.

Minutul 58: la Universitatea, Hațieganu este înlocuit cu Ene.

Minutul 54: Contra deviază în corner șutul lui Goga, din 10 metri.

Minutul 49: Hațieganu trimite în plasa laterală, din 16 metri.

Minutul 48: Contra degajează greșit, ieșit fiind din poartă, iar Dumitrescu trimite un lob din 30 de metri: 2-0.

Se reia meciul la Cluj.  Bocșan intră pe teren în locul lui Ivanov, accidentat.

Nu se dictează prelungiri la prima parte a meciului. Este 1-0 pentru gazde.

Minutul 44: Haruț primește cartonaș galben pentru un fault comis la circa 30 de metri de propria poartă.

Minutul 43: Contra este din nou la post, respingând în lateral reluarea spectaculoasă a lui Hațieganu, trimisă din centrul careului mare.

Minutul 36: Contra apără perfect în șase metri șutul lui Goga, mingea, deviată, fiind respinsă din fața portii de Ivanov.

Minutul 31: Golda reia cu capul după o centrare a lui Stere, prea slab pentru a crea pericol, din careul mare, iar Dur-Bozoancă prinde fără probleme mingea.

Minutul 24: 1-0 pentru gazde. Gavra marchează din circa opt metri, după o pasă a lui Hațieganu.

Minutul 22: Keita execută înalt o lovitură liberă, în careu, dar Golda trimite cu capul mult în afara cadrului porții.

Minutul 21: clujenii trimit mingea în poartă, după un corner, dar golul este invalidat din cauza unui fault în atac.

Minutul 17: Stere trimite mult peste poartă, din colțul careului mare. Pe contraatac, Hațieganu șutează de la zece metri, pe lângă buturi.

Minutul 16: contraatac rapid al gazdelor, Greu trimite din 17 metri, pe lângă bară.

Minutul 13: Gavra încearcă să trimită din șase metri, dar nu ajunge la minge. Balonul trece pe lângă poartă.

Minutul 9: Gavra reia cu capul, din colțul careului mic, peste poarta lui Contra.

Minutul 7: Pop trimite de la 20 de metri, peste poartă, după o așezare a lui Stere.

Minutul 7: Golda, aproape de gol! Atacantul nostru scapă pe contraatac și trimite la colțul lung, în stânga lui Dur-Bozoancă, dar acesta respinge!

Minutul 4: Hațieganu ratează șutul, din careul mare, la prima șansă reală.

Minutul 3: primul corner al meciului, pentru gazde. Apărarea polistă respinge pericolul.

A început partida de la Cluj! Hai, Poli!

IMG-20181025-WA0004

Poli va începe partida în următoarea alcătuire:  Contra – Motreanu, Basic, Ivanov, Filip -Haruț, Codrea (cpt.), Pop, Keita – Golda, Stere. Rezerve: Smaranda – Bocșan, Toboșaru, Românu, Iseini.

IMG-20181025-WA0003

Adrian Săvoiu, cel care-l înlocuiește pe bancă pe Ștefan Nanu (suspendat) nu poate conta pe Melinte (suspendat), Drăghici, Rudolf Avaro, Ciurariu și Bîrnoi (accidentați).

Gazdele aliniază următoarea formulă: Dur-Bozoancă – A. Coman, Abrudan, Cordoș, Sepsi – Dumitrescu, Florescu, Goga, Hațiegan – Gavra, Greu. Rezerve: Albuț – Ene, Hordouan, M. Coman, Giurgiu, Taub, Berci.

IMG-20181025-WA0002

Arbitri: Moroita Andrei (Ploieşti) – Pucheanu Florin (Ulmi), Mihaila Alexandru (Râmnicu Vâlcea). Rezervă: Omuţ Marius (Satu Mare ).