10 noiembrie, ora 11:00, stadion ”Nicolae Dobrin”, Pitești

Final: 5-0 pentru FC Argeș.

Minutul 90: Iese Keita, intră Buga.

Minutul 85: Iese Românu, intră Dobrincu.

Minutul 77: Iese Stere, intră Iseini.

Minutul 71: 5-0 pentru FC Argeș. Buhăescu marchează după un corner executat de Gheorghe.

Minutul 60: Enceanu este aproape de golul 5, dar trimite peste poartă din careul mic.

Pauză.

Minutul 44: Scorul devine 4-0 pentru gazde. Barbu înscrie din nou cu capul, din apropiere.

Minutul 34: Argeșul punctează din nou: 3-0. Enceanu marchează cu un șut de la circa 18 metri.

Minutul 31: 2-0 pentru gazde. Barbu marchează cu o lovitură de cap, după un corner executat de Gheorghe.

Minutul 27: portarul argeșean scoate salvator un șut al lui Drăghici din careul mare. Șansă mare de egalare pentru Poli.

Minutul 17: golgeterul gazdelor, Buhăescu, trimite puțin pe lângă poartă, din careul mare. Atacantul piteștean a mai avut două situații periculoase.

Gazdele deschid scorul în minutul 2, prin Enceanu, care marchează cu un șut din fața careului mic.

A început meciul.

10novpitesti

Echipa de start: Smaranda – Foca, Filip, Bocșan, Belu – Keita, Pop, Românu, Golda – Stere, Drăghici. Rezerve: Contra – Dobrincu, Daminescu, Iseini, Buga, Toboșaru.

Arbitri: Chioran Marius Nechita (Cluj-Napoca) – Lucaci Cristian Nicolae (Baia Mare), Despa Radu (Baia Mare). Rezervă:  Buzea Vasile (Bucureşti).

Observatori: Moise Gheorghe (Bucureşti) și Bacescu Mihail (Braşov).