Final: 1-1. Poli scoate un punct prețios la Mioveni.

Intrăm în prelungiri.

Minutul 81: Din nou, gol pentru gazde, dar reușita este anulată pentru ofsaid.

Minutul 80: Stere iese, intră Foca.

Minutul 78: Avertisment pentru Basic.

Minutul 77: Poli egalează! 1-1! Drăghici egalează dintr-o lovitură liberă executată de la 25 de metri de poartă, mingea lovind transversala înainte să intre în plasă.

Minutul 72: 1-0 pentru CS Mioveni. Năstăsie marchează din apropiere, după o minge respinsă de Smaranda.

Minutul 60: o nouă intervenție a lui Smaranda. Portarul nostru respinge de la vinclu centrare de la 30 de metri a lui Drugă.

Minutul 60: portarul gazdelor respinge un șut expediat de Bîrnoi de la 20 de metri.

Minutul 58: Filip primește cartonaș galben pentru proteste.

Minutul 53: Șansă mare pentru Stere, acesta trimițând din careul mare puțin pe lângă poartă, după o deviere a lui Golda.

A început repriza a doua.

Pauză, este 0-0 la Mioveni, după o primă parte în care Poli a reușit să blocheze atacurile argeșenilor.

Minutul 45+1: Smaranda respinge balonul după o reluare cu capul a lui Coșereanu de la 15 metri.

Minutul 44: corner pentru Poli, mingea ajunge în centrul careului, de unde Stere reia cu capul spre poartă, dar un fundaș argeșean respinge mingea din 5 metri.

Minutul 40: Smaranda este din nou atent și respinge mingea după un șut periculos al lui Drugă.

Minutul 37: Lovitură liberă pentru Poli, de la 16 metri de poarta adversă. Haruț trage direct în zid.

Minutul 21: Smaranda reține balonul după o acțiune periculoasă a lui Ayza.

Minutul 20: prima lovitură de colț pentru poliști. Din păcate, gazdele resping balonul.

Gazdele domină în acest prim sfert de oră, însă fără șanse majore.

Minutul 3:  Mioveniul are un prim corner, dar poliștii resping pericolul.

A început meciul!

Poli Timișoara începe meciul în alcătuirea: Smaranda – Motreanu, Melinte (cpt.), Basic, Filip – Golda, Haruț, Codrea, Bîrnoi – Stere, Drăghici. Rezerve: Contra – Bocșan, Keita, Dobrincu, Foca, Chiriac, Pop.

23novmioveni

Mioveni:  Sima – Kilyen, Gheorghe, Celea, Burnea – Năstăsie, Drugă – Rădescu, Ayza (cpt.), Coşereanu – Balint. Rezerve: Preda – Traşcu, Alexe, Neagu, Tărîţă, Comănescu, Ivan.

Arbitri: Illyeş Adrian (Ploieşti) – Dragoş Bogdan Ioan și Cantemir Constantin Mihai (ambii din Făgăraş). Rezervă: Gheorghe Alin (Ploieşti).