Victorie în ultimul duel înainte de Antalya

Poli Timișoara va pleca vineri, 1 februarie, spre Antalya, acolo unde va fi cantonată timp de zece zile. Înainte de acest stagiu, ”alb-violeții” au susținut astăzi un ultim test, trecând cu 1-0 de Millenium Giarmata, formație din cel de-al treilea eșalon.

Unicul gol al partidei dominate de Poli a fost reușit în minutul 85 prin Codrea, acesta înscriind cu un șut sub bară, din fața careului mic. Să mai amintim că în minutul 75 Rogoveanu a scos un penalty, dar tot el a nimerit transversala cu un șut de la punctul cu var.

« 1 de 5 »

Poli a jucat în alcătuirea: Contra (min. 46, Began) – Motreanu, Bilia, Ghidurea (min. 46, Pop), Olteanu – Munteanu, Rogoveanu, Oprea (min. 46, Codrea) – Golda (min. 60, Românu), Drăghici (min. 60, Stere), Bîrnoi (min. 46, Roșca).

Vineri, echipa se va deplasa în Antalya, din lot urmând să facă parte toți cei enumerați mai sus, mai puțin Roșca, cel care nu a fost oprit de antrenorul Valeriu Răchită. De menționat că în Antalya vor sosi mai mulți jucători noi.