Poli – Okzhetpes 2-3

Poli a cedat tot la limită și în cel de-al treilea test din Antalya, de data aceasta contra echipei FK Okzhetpes Koksheta, din prima ligă a Kazahstanului.

Programat la ora 15:00, ora României, meciul a început cu aproape o oră întârziere, din cauza ploii abundente. Cele două echipe s-au mutat pe un alt teren, mult mai practicabil, decât cel rezervat inițial.

Ultimul test din Antalya va avea loc sâmbătă, 9 februarie, contra echipei ucrainene FC Liov.

Caseta meciului

1-0, minutul 37: Paramatti a deschis scorul cu o lovitură de cap, după o minge venită dintr-o lovitură liberă.

1-1, minutul 41: adversarii au egalat, tot în urma unei lovituri de cap, după o centrare din flancul nostru stâng

1-2, minutul 43:  Bilia a fost deposedat în careu și adversarii au preluat conducerea.

1-3, minutul 58: Drăghici a pierdut o minge in jumătatea adversă, kazahii au inițiat rapid un contraatac și s-au desprins pe tabelă.

2-3, minutul 65: Drăghici a marcat cu capul, atacantul fiind servit cu o centrare bună în urma unei lovituri libere.

Poli Timișoara: Avram (min. 46, Began) – Bilia, Paramatti (cpt.), Ghidurea, Olteanu (min. 85, Românu) – Munteanu (min. 46, Pop), Codrea – Roulez (min. 46, Motreanu), Oprea (min.46, Rogoveanu), Bîrnoi (min. 40, Drăghici) – Golda.