Etapa a doua, Liga 1 Betano (play-out).

Relatarea meciului, în format live text.

Repriza a doua

Final: 1-0 pentru Juventus.

Minutul 90+6: Ciucur pătrunde în careu, dar șutează defectuos și mingea ocolește poarta.

Minutul 90+2: Rabei, de la gazde, vede avertisment pentru tragere de timp.

S-au dictat cinci minute de prelungire.

Minutul 88: Munteanu primește avertisment pentru proteste.

Minutul 76: Munteanu are o incursiune pe partea dreaptă și șutează cu efect, dar mingea trece prin fața porții.

Minutul 74: Elek este înlocuit cu Constantinescu.

Minutul 72: Roman trage în portar din cinci metri, după o centrare a lui Haruț!

Minutul 69: Ciucur intră în locul lui Străuț.

Minutul 67: Vașvari primește cartonaș galben pentru un fault asupra lui Elek.

Minutul 63: un nou șut de la distanță, expediat de Vașvari de la 30 de metri, trece pe lângă poarta lui Drăghia.

Minutul 61: o nouă schimbare la gazde. Popescu este înlocuit cu Ștefan.

Minutul 59: Croitoru trage de la 30 de metri, Drăghia reține mingea.

Minutul 58: Maxi Oliva îl înlocuiește pe Șeroni.

Minutul 55: la gazde, iese Kardes și intră Dima.

Minutul 51: Munteanu expediază un șut de la circa 30 de metri, dar mingea trece mult în afara cadrului porții.

Minutul 47: Enescu șutează peste poartă, de la 12 metri.

A început partea secundă.

Croitoru a intrat în locul lui Cânu.

Prima repriză

Este pauză. Gazdele conduc cu 1-0, după golul marcat de fostul polist Elek, în minutul 14.

Minutul 45+2: Roman trage peste poartă, de la 17 metri, din lovitură liberă.

Minutul 45: Enescu este faultat la 17 metri de Wallace. Acesta din urmă primește avertisment.

Minutul 38: Munteanu reia peste poartă din circa 10 metri, după ce Drăghia a respins în față șutul-centrare al lui Șeroni.

Minutul 35: Artean execută de la circa 27 de metri o lovitură liberă, dar balonul trece peste transversală.

Minutul 26: Kardes este și el avertizat după o intrare tare la Șeroni.

Minutul 23; cartonaș galben pentru Artean, după un fault comis asupra lui Elek.

Minutul 16: Artean șutează peste transversală, de la circa 20 de metri.

Minutul 14: Elek deschide scorul. Atacantul preia mingea în careul mare și șutează în dreapta lui Straton: 1-0.

Minutul 11: acțiune periculoasă a lui Poli, Munteanu șutează în plasa laterală, din colțul careului mic.

Minutul 9: Enescu execută primul corner al partidei, însă apărarea lui Juventus îndepărtează pericolul.

Minutul 8: Straton reține mingea expediată de la 14 metri de Rabei.

A început partida! Hai, Poli!

Echipa de start a lui Poli: Straton, Străuț, Cânu, Melinte, Haruț, Șeroni, Artean, Vașvari, Enescu, Munteanu, Roman. Rezerve: Curileac, Oliva, Ciucur, Croitoru, Bîrnoi, Zaluschi, Drăghici.

Juventus București începe în formula: Drăghia, Popescu, Leca, Wallace, Kardes, Băjenaru, Drăghici, Acolatse, Gheorghe, Rabei, Elek. Rezerve: Gavrilaș – Ștefan,  Ciobanu, Nicoară, Dima, Ciolacu, Constantinescu.

Arbitru: Sebastian Colțescu (Craiova) – Andrei Constantinescu (București), Adrian Popescu (Craiova). Rezervă: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin).