Final: 1-1. Minutul 90+2: portarul gazdelor respinge peste poartă un șut al lui Buzan, din centrul careului!

Partida va fi prelungită cu trei minute.

Minutul 88: Golda reia din apropiere, cu latul, dar mingea trece pe lângă buturile gorjene.

Minutul 85: intervenție excelentă a lui Moldovan la un șut periculos al gazdelor.

Minutul 84: Iese Sidorenco, intră Chemin.

Minutul 77: Poli egalează! Țîgîrlaș execută o lovitură liberă de la 23 de metri, iar Golda deviază cu capul, mingea revine în zona centrală, iar Țîgîrlaș marchează cu un șut puternic: 1-1!

Minutul 72: Calugher este eliminat pentru o intrare  asupra unui adversar. Deși jucătorul nostru a lovit mingea, arbitrul a considerat că a fost o intervenție dură.

Am intrat în ultimele 20 de minute ale jocului.

Minutul 61: Munteanu este înlocuit cu Golda.

Minutul 58: Sidorenco rămâne singur cu portarul, dar acesta din urmă reușește să-l blocheze pe atacantul nostru.

Minutul 46: cartonaș galben pentru Paramatti.

A început repriza a doua.

La pauză, Pandurii-Poli 1-0.

Se dictează două minute de prelungire pentru prima repriză.

Minutul 45: cartonaș galben pentru Țîgîrlaș.

Minutul 39: un nou corner executat de Calugher, dar Uyi nu ajunge la minge.

Minutul 36: Bădăuță reia puțin pe lângă poartă, după ce a primit o pasă de la Calugher.

Minutul 35: Țîgîrlaș intră în locul lui Bilia.

Minutul 34:  lovitură liberă executată de Calugher de la 25 de metri în careu, Paramatti reia cu capul spre buturile, dar portarul gorjean respinge mingea.

Minutul 30: în continuare, Pandurii – Poli 1-0.

Am trecut de primele 25 de minute, amfitrionii conduc mai departe cu 1-0.

Minutul 10: portarul gazdelor respinge un șut puternic expediat de Manolache.

Minutul 7: Calugher execută o lovitură liberă de la 20 de metri, dar portarul prinde.

Minutul 6: 1-0 pentru Pandurii. A marcat Blejdea, cu o reluare de la nouă metri.

A început jocul de la Târgu Jiu! Hai, Poli!

Poli începe partida în alcătuirea: Moldovan – Bilia, Paramatti (cpt.), Uyi, Olteanu – Munteanu, Calugher, Manolache – Buzan, Bădăuță, Sidorenco.  Rezerve: Began – Țîgîrlaș, Oprea, Ghidurea, Chemin, Golda, Stere.

Pandurii: Costache – Brînzan (cpt.), Oiţă,  Bratu,  Vasilescu, Trancă, Raiciu, Vodă, Tudoran, P. Popescu, Blejdea. Rezerve: M. Cotolan – N. Cotolan, Dănescu, Dodoi, Du-Ho Kim, Gheorghe, Tudor.

În tur, a fost 1-1 în meciul de la Timișoara

Etapa a 28-a, Liga 2 – sâmbătă, 6 aprilie, ora 11:00.

Teren sintetic ”Pandurii” – Târgu Jiu.

Arbitri: Dumitrache Bogdan (Bucureşti) – Vatamanu Cosmin (Bucureşti), Necula Mihăiță (Bucureşti). Rezervă: Pîrîu Dragoș (Curtea de Argeş).