FINAL: Poli scoate un punct la Snagov! 0-0, în disputa cu Sportul.

Minutul 90+6: Ioniță trimite peste transversală, de la circa 25 de metri, după o lovitură liberă.

Minutul 90+4: Huiban șutează mult peste poartă, dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri.

Minutul 90+1: Moldovan prinde balonul în careul mic, după o lovitură liberă executată înalt de Danale.

Cinci minute de prelungire.

Minutul 89: Intră Stere, în locul lui Buzan.

Minutul 87: Și Munteanu vede avertisment, pentru un fault comis la 22 de metri de propria poartă.

Minutul 83: Moldovan apără penalty-ul bătut în partea sa stângă de către Dănălache! Rămâne 0-0 pe tabelă!

Minutul 82: Uyi îl lovește pe un jucător advers, se dictează penalty.

Minutul 81: Ghidurea intră în locul lui Bădăuță.

Minutul 79: O nouă intervenție bună a lui Moldovan, acesta reținând balonul după un șut tare de la 20 de metri, expediat de Lucian Ion.

Minutul 77: Lică reia cu capul pe lângă poartă, de la circa 10 metri.

Intrăm în ultimul sfert de oră, mai departe este 0-0.

Minutul 65: Gazdele presează, dar șutul lui Ioniță, expediat, de la 17 metri, iese în afara buturilor apărate de Moldovan.

Minutul 61: Ilie trimite puternic, de la 16 metri, mult peste transversală.

Minutul 56: Codrea este eliminat, pentru primirea celui de-al doilea avertisment, după o intervenție asupra lui Buia.

Minutul 53: Uyi primește cartonaș galben, pentru un fault comis la 22  de metri de propria poartă. Ilfovenii vor beneficia de o lovitură liberă. Buia bate cu efect, dar balonul trece pe lângă buturile poliste.

Minutul 50: combinație între Țîgîrlaș și Bădăuță, ultimul trage pe lângă poartă, din 16 metri.

A început partea secundă a meciului de la Ghermănești

După un minut de prelungire, se încheie prima parte: Sportul Snagov – Poli 0-0.

Minutul 37: Moldovan respinge de la rădăcina barei șutul trimis din lovitura liberă de la 16 metri de către Buia.

Minutul 36: Sidorenco, avertizat pentru un fault comis în colțul careului nostru mare.

Minutul 32: primul ”galben” la Poli, văzut de Codrea, după un fault la 30 de metri de poartă.

Minutul 28: Rogoveanu, accidentat, este înlocuit cu Țîgîrlaș.

Minutul 25: este 0-0 la Ghermănești.

Minutul 21: Danale primește avertisment pentru un fault dur asupra lui Olteanu.

Minutul 14: Ioniță reia din șase metri, dar Bilia deturnează mingea în corner.

Minutul 13: Buia trage puternic de la 25 de metri, Moldovan respinge în corner.

Minutul 10: primul corner al meciului, pentru gazde. Danale bate la colțul careului mic, iar Lucian Ion deviază cu capul, pe spate, mingea trecând pe lângă bara din stânga lui Moldovan.

Minutul 4: Bilia bate puternic lovitura liberă, dar portarul gazdelor reține mingea.

Minutul 3: Gîț, de la gazde, primește cartonaș galben, pentru o ținere la Sidorenco. Poli beneficiază de o lovitură liberă de pe partea stângă.

A început partida!

Stadion ”Ghermănești”, 24 martie, ora 13:00, etapa 26

Echipa de start: Moldovan – Bilia, Paramatti, Uyi, Olteanu – Munteanu, Rogoveanu, Codrea – Buzan, Bădăuță, Sidorenco. Rezerve: Began – Ghidurea, Oprea, Țîgîrlaș, Stere, Calugher, Chemin.

Arbitri: Barbu Marian (Făgăraş) – Dragoş Bogdan Ioan (Făgăraș), Ivanov Roxana (Bucureşti).