Poli II: 1-1 la Sânnicolau Mare

Poli Timișoara II a evoluat în uvertura rundei X din Liga IV – Timiș, remizând, 1-1, pe terenul Unirii Sânnicolau Mare, echipă care înaintea etapei ocupa locul 5. Antrenorul Adrian Săvoiu a aliniat formula: Pap, Sporin, Bocșan, Sturz, Fridrich, Mailat, Pădurariu (53, Boldea), Oprea (73, Potocianu), Sorescu, Bârnoi, Golda.

Gazdele au deschis scorul în minutul 30, prin Jivan, tinerii ”alb-violeți” egalând în minutul 85 prin Bocșan (foto), cel care a punctat cu capul din circa opt metri, după o lovitură liberă executată de Sorescu.

Poli II ocupă acum locul 3, cu 20 de puncte, cu cinci mai puțin decât Ripensia și Voința Mașloc, ultima însă având jucate până acum doar nouă meciuri. Etapa viitoare, pe 10 octombrie, de la ora 11,00, Poli II va evolua acasă contra celor de la Voința Biled.