Stadion Dr. Constantin Rădulescu / 24 martie, ora 12,00, meci amical

Relatarea meciului

Minutul 15. 0-0, după un start de meci echilibrat.

Minutul 27, clujenii deschid scorul prin Gilvan Sousa.

Pauză: CFR conduce cu 1-0. Cea mai mare șansă din prima parte i-a aparținut lui Cânu, jucătorul nostru reluând din apropiere pe lângă poartă, după un corner bine executat de Munteanu.

Minutul 46: Raț și Zaluschi au fost înlocuiți cu Oliva și Croitoru. Straton, în locul lui Curileac.

IMG-20180324-WA0011[1] IMG-20180324-WA0012[1]

Minutul 52: Păun marchează pentru 2-0.

Minutul 60: Ioniță majorează scorul la 3-0.

Minutul 65: Ies Munteanu, Străuț, Artean, intră Popovici, Ciucur și Melinte.

Minutul 78: Iese Bîrnoi, intră Velcotă.

Minutul 80: Poli este aproape de a reduce din handicap, dar șutul lui Vașvari din lovitură liberă de la 35 de metri trece peste poartă.

Minutul 83: Vașvari transformă un penalty. CFR-Poli 3-1.

Final, 3-1. La Poli au mai intrat Khubutia și Drăghici, în locul lui Cânu și Roman.

IMG-20180324-WA0007 IMG-20180324-WA0008

CFR Cluj: Vâtcă, Luchin, Boli, Souda, Vlad, Rus, Bordeianu, Ioniță, Păun, Mailat, Omrani. Rezerve: Duka, Mureșan, Vinicius, Hoban, Djokovic, Culio, Coman, Petruș, Balde, Dodoi, Camera, Ispas.

Poli Timișoara:  Curileac, Străuț, Artean, Cânu, Raț, Vașvari, Enescu, Zaluschi, Munteanu, Bîrnoi, Roman. Rezerve: Straton, Khubutia, Melinte, Șeroni, Oliva, Croitoru, Popovici, Velcotă, Drăghici, Ciucur.