CSU Craiova – Poli 1-0

Relatarea meciului, în format live text

După cinci minute de prelungire, meciul se încheie cu 1-0 pentru CSU Craiova.

Minutul 90+3: Iliev este eliminat pentru un fault în postură de ultim apărător asupra lui Bărbuț.

Minutul 90+2: Izvoranu primește ”galben” după un fault tare asupra lui Hernandez.

Minutul 86: Madson vede avertisment după un fault la Dan Popescu.

Minutul 82; Bărbuț încasează un cartonaș galben pentru o intervenție asupra lui Zlatinski.

Minutul 80: Pedro Henrique intră în locul lui Ovidiu Popescu.

Minutul 79: cartonaș galben pentru Ovidiu Popescu, pentru un fault.

Minutul 77: incredibilă ratare pentru Bărbuț! Jucătorul nostru scapă singur spre poartă, dar, talonat de un adversar, trimite din careul mare puțin pe lângă buturi.

Minutul 70: gazdele marchează prin Nuno Rocha, cu un șut din 5 metri.

Minutul 69, o nouă ocazie mare pentru Poli! Ovidiu Popescu nimereşte transversala cu un şut de la 10 metri lateral stânga!

Minutul 67, Abel Suarez îl înlocuieşte pe Belu.

Minutul 66, Strauss reţine un şut din întoarcere al lui Nuno Rocha.

Minutul 59, Straton respinge greu în corner o lovitură liberă bine bătută de la 18 metri de Elek.

Minutul 49, mare şansă pentru Poli! Hernandez trage din 10 metri direct în Straton, după o excelentă fază creată de Elek!

Minutul 48, Zlatinski execută de la 25 de metri o lovitură liberă, dar balonul trece puţin pe lângă poarta lui Strauss.

Minutul 46, Manu Torres primeşte avertisment pentru un fault asupra lui Măzărache.

Începe repriza secundă, la Poli a intrat Bărbuţ în locul lui Zicu.

0-0 la pauză, după trei minute de prelungiri.

Minutul 34, Ivan pătrunde în careu pe partea stângă, dar şutul său este deviat în bară.

Minutul 30, în continuare este 0-0 la Craiova. Elek reia cu capul din opt metri, în afara cadrului porţii adverse.

Minutul 29, Nuno Rocha (CSU) primeşte avertisment pentru un fault asupra lui Llorente.

Minutul 15, Craiova – Poli 0-0, fără ocazii, deocamdată.

Poli Timișoara: Strauss – Belu, Scutaru, Manu Torres, Dan Popescu – Melinte, Llorente – Zicu, Hernandez, Ovidiu Popescu – Elek. Pe bancă: Smaranda – Bocșan, Abel Suarez, Mailat, Sorescu, Bărbuț, Pedro Henrique.

Arbitri: Horațiu Feșnic (Cluj), Miclos Nagy (Cluj), Vasile Marinescu (București). Adiționali: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin) și Andrei Chivulete (București). Rezervă: Marius Marchidanu (Brăila).