Gaz Metan – Poli 0-2

Stadion ”Gaz Metan” – Mediaș, sâmbătă, 19 august, ora 18,30/etapa a 7-a, Liga 1 Betano

Repriza a doua

Final: 2-0 pentru Poli!

Minutul 90: Curileac prinde spectaculos reluarea cu capul din careu a lui Mitic.

Minutul 88: Iese Ciucur, intră Croitoru.

Minutul 87: Ciucur scapă singur cu Pleșca, dar trimite în afara spațiului porții!

Minutul 82: Mailat pătrunde singur în careu pe partea stângă, dar execuția lui e slabă și Pleșca prinde mingea fără probleme.

Minutul 81: Avertisment pentru Tîrcoveanu.

Minutul 74: Țigănașu bate peste poartă o lovitură liberă de la 20 de metri.

Minutul 73: Avertisment pentru Danci.

Minutul 71: Avertisment pentru Voicu.

Minutul 64: Mailat trimite puțin pe lângă vinclu, din 20 de metri, mingea fiind deviată de Khubutia.

Minutul 64: Iese Buziuc, intră Trif.

Minutul 62: Avertisment pentru Khubutia.

Minutul 60: Avertisment pentru Soljic.

Minutul 56: Avertisment pentru Crețu.

Minutul 55: Iese Bușu, intră Manole.

Minutul 54: Iese Bîrnoi, intră Mailat.

Minutul 51: Soljic intră în locul lui Drăghici.

Conducem la pauză cu 2-0, prin ”dubla” lui Vașvari!

Minutul 46: Vașvari primește al doilea avertisment și este eliminat.

Prima repriză

Minutul 45: Ciucur reia pe lângă poartă. din 17 metri.

Minutul 42: prima șansă a lui Romeo. Nou intratul jucător a ratat din șase metri lateral dreapta, șutând în plasa laterală.

Minutul 39: Perendija este înlocuit cu Romeo.

Minutul 38: Artean primește și el cartonaș galben.

Minutul 36: avertisment și pentru Vașvari.

Minutul 34: avertisment pentru medieșanul Bușu

Minutul 25: 2-0 pentru Poli! Vașvari înscrie cu un șut formidabil la vinclu, dintr-o lovitură liberă de la circa 20 de metri!

Minutul 18: 1-0 pentru Poli! Vașvari marchează cu un șut din 12 metri, după o combinație superbă pe traseul Bîrnoi – Munteanu!

Minutul 14: Drăghici reia peste poartă, cu capul, din 12 metri, după o bună centrare a lui Crețu.

A început partida.

Poli începe meciul în următoarea alcătuire: Curileac – Crețu, Melinte, Cânu, Țigănașu – Artean, Vașvari – Ciucur, Munteanu, Bîrnoi – Drăghici. Rezerve: Straton – Haruț, Șeroni, Soljic, Croitoru, Mailat, Bianconi Kohl.

Gaz Metan: Pleșca – Voicu, Khubutia, Perendija, Bușu – Danci, Mitic – Buziuc, Târcoveanu, Curtean – Olaru. Pe bancă: Greab – Sîrghi, Bic, Trif, Romeo, Pereira, Manole.

Transmisiune TV: Digisport, DolceSport, LookTv

Arbitri: Rusandu Lucian (Sfântu Gheorghe) – Bucsi Imre-Laszlo (Sfântu Gheorghe), Stoianov Sebastian (Constanţa). Rezervă: Haidiner Denis (Hunedoara).

Observatori: Ciubotariu Liviu (Galaţi) / Cristian Vasc (Tg. Lăpuș)