Giarmata – Poli II 4-4

Poli Timișoara II a plecat neînvinsă de la Millenium Giarmata după un meci incredibil. Elevii lui Adrian Stoicov au condus cu 1-0, amfitrionii au preluat conducerea cu 3-1 la un moment dat, dar tinerii ”alb-violeți” au întors scorul la 4-3! Gazdele au egalat în ultimul minut de prelungiri pentru un neverosimil 4-4!

Golurile echipei noastre au fost marcate de Mailat (minutul 7), Vraciu (min. 64), Oprea (min. 75), Codrean (min, 80). Adrian Stoicov a folosit alcătuirea: Smaranda, Filip, Neagu, Fridrich, Podină,  Oprea, Bârnoi, Vasi (min. 35, Codrean), Sântean (min, 70, Popan), Mailat, Vraciu.

După primele meciuri ale rundei, Poli II ocupă locul 4 cu 11 puncte. În viitoarea rundă, a opta, tinerii noștri vor juca ”afară”, la Pandurii Tg. Jiu II.