Victorie uriașă: Pandurii – Poli 1-3!

Poli Timișoara a urcat temporar pe locul 4 în clasamentul din play-out, după triumful cu 3-1 de la Drobeta Turnu Severin.  În cele de mai jos, fazele cele mai importante din jocul desfășurat în runda a 5-a:

Vineri, 7 aprilie, ora 17,30, stadionul ”Municipal” din Drobeta Turnu Severin

Etapa a 5-a din sezonul play-out

A început partida.

1-0: Hlistei deschide scorul cu un șut sub bară, de la circa 20 de metri. (min. 25)

1-1: Pedro Henrique egalează cu un șut din 14 metri lateral dreapta (minutul 70)

1-2: Bărbuț marchează pe contraatac (minutul 72)

1-3: Cânu marchează cu capul (minutul 86)

Minutul 30: Drăghici ratează o lovitură de pedeapsă dictată pentru un fault comis asupra lui Bărbuț. În continuare, Pandurii – Poli 1-0.

Minutul 48: Samson (Pandurii) primește cel de-al doilea avertisment și este eliminat.

Minutul 84: Ene (Pandurii) vede și el ”roșu” pentru un fault în postură de ultim apărător la Popovici.

Poli Timișoara: Straton – Străuț, Scutaru, Cânu, Novak (min. 56, Pedro Henrique) – Artean, Soljic – Bărbuț, Mailat, Popovici – Drăghici (min. 34, Neagu / min. 87, Bîrnoi).  Rezerve: Curileac – Haruț, Bocșan,  Fridrich.

Arbitri: Colţescu Sebastian (Craiova) – Nicoară Marius (Drobeta Turnu Severin), Iliescu Dragoş Mihai (Craiova). Rezervă:  Balaci Marian (Drobeta Turnu Severin).