Egal în al patrulea joc din Antalya: Poli-Carl Zeiss Jena 2-2

Relatarea în format live text a meciului de azi, 27 ianuarie, de la Belek.

ECHIPA DE START:  Smaranda – Belu, Bocșan, Scutaru, Dan Popescu – Llorente, Melinte – Bărbuț, Ovidiu Popescu, Javi Hernandez – Zicu. Rezerve: Rusu – Fridrich, Sorescu, Doman, Rajcomar.

REPRIZA A DOUA

A început partea a doua, în nota de dominare polistă.

Este pauză, Poli conduce cu 2-1.

Minutul 46, Zicu și Hernandez sunt înlocuiți cu Sorescu și Rajcomar.

Minutul 55, portarul german respinge greu șutul lui Sorescu.

În continuare, în minutul 60, Poli-Jena 2-1, după ce Llorente este blocat la o frumoasă acțiune personală.

Minutul 74. Un-doi Bărbuț-Rajcomar, șutul primului este respins de portar, apoi balonul ajunge la Ov. Popescu, acesta fiind blocat de apărarea celor de la Carl Zeiss Jena.

Am intrat în ultimul sfert de oră, mai departe Poli este în avantaj.

Minutul 85, este 2-2, Gerlach egalează cu un șut de la 14 metri..

Final: Poli – Carl Zeiss Jena 2-2

PRIMA REPRIZĂ

Minutul 6, prima șansă pentru Poli, Javi Hernandez șutează pe lângă poartă după o acțiune prelungită a ”alb-violeților”.

Minutul 8, intervenție tare asupra lui Melinte, însă jucătorul nostru poate continua partida.

Minutul 14, Smaranda intervine la șutul lui Starke.

Poli pune stăpânire pe joc, două lovituri libere sunt respinse greu de defensiva germană.

Am trecut de jumătatea primei reprize, este mai departe 0-0.

În minutul 24, deschidem scorul! Bocșan marchează cu capul după un corner executat de Javi Hernandez: 1-0!

2-0 în minutul 30! Bărbuț majorează scorul cu un șut din colțul careului mic, după ce a driblat doi adversari!

2-1 în minutul 35. Nattermann reduce din handicap după ce rămâne în poziție unu la unu cu Smaranda. Golul a survenit după un fault în atac comis de germani, nesancționat de arbitru.

Minutul 38, Smaranda intervine la un șut periculos al lui Nattermann.

Pauză: 2-1, după o primă repriză controlată clar de echipa noastră.

La meci asistă și suporteri ai germanilor, aceștia creând un ambient superb pentru un meci de verificare.

Astăzi, 27 ianuarie, de la ora 17,00, Poli Timișoara va evolua contra formației germane FC Carl Zeiss Jena (RegionallLiga Nordost, echivalentul ligii a patra). Amănunte în timp real despre acest meci care se va desfășura la Belek vor fi postate aici!