Poli-Levski 1-2 / Înfrângere la limită

Relatarea în format live text a partidei de azi, 29 ianuarie.

Repriza a doua

Minutul 86: Smaranda intervine în fața lui Ngom, scăpat singur la 14 metri în careul polist, pe contraatac.

Minutul 85: Doman intră în locul lui Rajcomar.

Minutul 85: Abel Suarez execută spre centrul careului mare, după o lovitură liberă de la 30 de metri, dar fundașii bulgari resping.

Minutul 78, tot Bărbuț are o cursă pe partea dreaptă, însă centrarea lui este prea puternică și mingea nu ajunge la Rajcomar.

Minutul 77, acțiune a lui Bărbuț pe partea dreaptă, urmată de o centrare în fața careului mic, dar portarul advers reține mingea în fața lui Pisas.

Minutul 76, corner pentru Poli, bulgarii resping cu greu pericolul.

Intrăm în ultimele 20 de minute, Poli traversează o perioadă bună de joc.

Minutul 68: acțiune frumoasă creată de Pisas și Rajcomar, ultimul îl deschide pe partea dreaptă pe Belu, centrarea acestuia este respinsă până la Ovidiu Popescu, dar șutul acestuia de la peste 35 de metri trece pe lângă poartă.

Minutul 62: șansă mare pentru Poli! Acțiune frumoasă a echipei noastre – Rajcomar trimite de la 15 metri peste poartă.

Minutul 61: Abel Suarez intră în locul lui Hernandez.

Minutul 60, Levski – Poli 2-1.

Minutul 54, Hernandez execută o lovitură liberă spre careul mic, Melinte recentrează, dar asistentul semnalizează că balonul trecuse linia porții.

A început partea a doua. La Poli, prima schimbare: juniorul Fridrich intră în locul lui Dan Popescu.

Relatarea primei reprize

Pauză: Levski conduce cu 2-1.

Minutul 38, Hernandez bate în zid dintr-0 lovitură liberă de la 25 de metri, mingea îi revine, dar șutul său trece mult peste transversală.

În minutul 35, meci foarte bun la Belek. Bulgarii, clasați pe poziția secundă în campionat, conduc cu 2-1, după ce Poli a deschis scorul.

Poli – Levski 1-2. Luchin punctează din careul mic, după un corner, în minutul 32.

Poli-Levski 1-1. În minutul 31, Nar egalează cu un șut din centrul careului mare.

După jumătate de oră, conducem cu 1-0 după o frumoasă fază creată de Everon Pisas.

Minutul 26: Pisas deschide scorul cu un șut frumos la vinclu din 15 metri lateral dreapta: 1-0!

Minutul 19, contraatac iute pe partea stângă, o combinație frumoasă între Rajcomar și Pisas, însă ultimul este blocat la 17 metri de buturile bulgare.

Minutul 15, Poli-Levski 0-0.

Minutul 8, Smaranda prinde un șut trimis de Kraev din 15 metri.

A început partida.

Echipa de start a lui Poli: Smaranda – Belu, Bocșan, Melinte, D. Popescu – O. Popescu, Sorescu – Bărbuț, Hernandez, Pisas – Rajcomar. Rezerve: Rusu – Fridrich, Doman, Abel Suarez.

29ianlevskipoli2bun

Levski începe cu Jorgacevic, Luchin, Minev, S. Aleksandrov, A. Aleksandrov, Prochazka, Kostadinov, Kraev, Bedoya, Bourabia, Nar.

Pe bancă la Poli este Abel Suarez, jucător provenit de la CD Tenerife, mijlocaș central care s-a alăturat lotului polist cantonat în Antalya.

Astăzi, 29 ianuarie, de la ora 17,00, Poli Timișoara va susține cel de-al cincilea meci din turneul din Antalya. Adversară va fi Levski Sofia, ocupanta locului 2 din campionat bulgar. Amănunte în timp real de la partida ce se va desfășura în localitatea Belek vor fi postate aici.