Punct prețios în Bănie: 1-1

Poli Timișoara își continuă traseul bun, remizând astăzi, 1-1, pe terenul celor de la CSU Craiova, în etapa XX din Liga 1 Orange. Elevii lui Florin Marin au acumulat astfel cinci puncte din ultimele trei partide.

”Alb-violeții” au deschis scorul în minutul 42, când Javi Hernandez a marcat dintr-un penalty dictat pentru un fault al lui Achim asupra lui Curtean. Nuno Rocha a egalat în minutul 57, cu o deviere din careul mic. Poli a încheiat meciul cu nouă jucători de câmp, după eliminarea lui Melinte din minutul 68, pentru încasarea a două cartonașe galbene.

Poli: Kirschstein, Melinte, Luchin, Scutaru (min. 29, Cânu), D. Popescu, O. Popescu, Llorente, Curtean, Javi Hernandez (min. 71, Belu), Zicu, Rufino (min. 64, Sarmov).