Trei poliști, prezenți în teren la România – Turcia 0-0 / România – Turcia 0-1(U18)

Trei jucători ai clubului nostru au fost în teren la meciul amical desfășurat marți, 18 octombrie, la Buftea, între naționalele Under18 ale României și Turciei. Scorul a fost 0-0. Fundașul stânga Cristian Podină a intrat în minutul 67, mijlocașul stânga Narcis Popan (foto, nr 11.) a ieșit de pe gazon în minutul 83, în timp ce atacantul Andrei Sîntean (foto atașat, nr. 9) a fost ”integralist”.

Joi, 20 octom19octsanteanbrie, de la ora 16,00, cele două reprezentative s-au confruntat din nou la Buftea, oaspeții câștigând cu 1-0. Podină a fost ”integralist”, Sântean a jucat în prima repriză, iar Popan a evoluat ăîn primele 64 de minute.

(foto: frf.ro)