Minutul 90: Bîrnoi intră în locul lui Popovici.

Minutul 85: Cartonaș galben pentru Lazăr.

Minutul 82: Drăghici intră în locul lui Fucek.

Minutul 70: Cânu primește cartonaș galben.

Minutul 67: Maftei este schimbat, intră Filipov.

Minutul 60: Ivanovici intră la gazde în locul lui Căpățână.

Minutul 58: Mailat intră pe teren în locul lui Bărbuț.

Minutul 53: Balauru îl blochează pe Pedro Henrique în careul mic.

Minutul 49: Popadiuc marchează după o incursiune pe partea dreaptă a apărării noastre. Voluntari – Poli 2-1.

A început partida!

Pauză: 1-1.

Minutul 45: Maftei primește cartonaș galben.

Minutul 32: Straton apără extraordinar reluarea cu capul din cinci metri a lui Maftei.

Minutul 30: Avertisment pentru Acsinte.

Minutul 28: Cartonaș galben pentru Soljic.

Minutul 26: 1-1! Transformă Pedro Henrique penalty-ul dictat pentru un fault comis tot asupra lui de către Balaur!

Minutul 20: Soljic reia cu capul din 5 metri, puțin pe lângă poartă, după o centrare excelentă a lui Novak.

Minutul 18: Poli punctează, dar arbitrul dictează fault în atac al lui Pedro Henrique, asupra portarului Balauru.

Minutul 8: Balaur marchează din fața careului mic după o minge șutată de Cernat și respinsă de Cânu. Voluntari – Poli 1-0.

Echipa de start Poli: Straton – Neagu, Bocșan, Cânu, Novak – Artean, Soljic – Bărbuț, Popovici, Fucek – Pedro Henrique. Rezerve: Curileac – Haruț, Șeroni, Bîrnoi, Ignea, Mailat, Drăghici.

Voluntari: Balauru, Maftei, Balaur, Cazan, Acsinte, Lazăr, Novac, Căpățână, Cernat, Popadiuc, Bălan. Rezerve:  Bornescu – Filipov, Achim, Marinescu, Ivanovici, Deac, Voduț.

Arbitri: Popa Cătălin (Piteşti), Artene Ovidiu (Vaslui), Nicoară Marius (Drobeta Turnu Severin). Rezervă: Miron Florin (Bucureşti).

Absenți la Poli Timișoara: Doman, Poparadu, Scutaru, Croitoru.